* TŁUSZCZ, KTÓRY SPALA TŁUSZCZE, czyli o oleju lnianym. Z cyklu: właściwości i zastosowanie oleju lnianego - detox, spalacz tłuszczu i odchudzanie.

czwartek, 8 kwietnia 2010

htt://vivetia.com

Nie wiem czy wiesz, że dobry, bogaty w aktywne i stabilne Omega 3 olej lniany to dla organizmu znakomity, bezpieczny i naturalny SPALACZ TŁUSZCZU !

Jest jednak JEDEN WARUNEK:
OLEJ LNIANY MUSI MIEĆ NAPRAWDĘ DUŻO OMEGA-3 I TO TAKIEJ, KTÓRA NIE BĘDZIE SZYBKO GINĘŁA!
Jeśli w oleju lnianym jest zbyt mało Omega 3, wtedy olej lniany działa jak każdy tłuszcz ... i wtedy po prostu tuczy!
Dlatego musisz wiedzieć: czy olej lniany, który zamierzasz kupić, ma dużo Omega 3, czy jest ona długo aktywna, czy szybko nie ulegnie zniszczeniu.
Jeśli jest mało Omega 3 lub ulega szybko zniszczeniu (a zamienia się wtedy w Omega 6, której to mamy za dużo w swoim pożywieniu) wtedy tyjemy.
Dlatego jeszcze raz - ważne jest aby olej lniany był NISKOOKSYDACYJNY (wolno się utleniał i wolno tracił Omega 3), bogaty w kwasy Omega 3!

Okazuje się również, że olej lniany, bogaty w kwasy Omega 3 jest skuteczniejszy w czasie odchudzania, od tak modnego do niedawna GLA z oleju wiesiołka.
Dlaczego? Dlatego, że dobry olej lniany:

1. Zwiększa bowiem produkcję pewnego rodzaju prostaglandyn.
2, Przyspiesza metabolizm,
3. Oczyszcza i odtłuszcza wątrobę i pobudza produkcję żółci, która jest niezbędna do do rozkładania tłuszczów.
4. Zwiększa również aktywność karnityny, co również powoduje wzrost spalania tłuszczu.
5. A ponadto zawiera nierozpuszczalny błonnik, dzięki temu jelita szybciej pozbywają się resztek pokarmów.

Wiele osób, będących np na diece, zwłaszcza diecie proteinowej dr Dukana, spożywając Niskooksydacyjny olej lniany Golden Linum OMEGA 3 (zawiera do ok.60% kwasów Omega - 3 i tłoczony jest na zimno poniżej 30 stopni C) podkreśla, że już drugiego dnia KOŃCZĄ SIĘ im ZAPARCIA. I to bez konieczności zażywania środków przeczyszczających.

Nie wiem czy wiesz, że bogaty w Omega 3 olej lniany to również ZNAKOMITY DETOX - przyciąga rozpuszczalne w nim toksyny, które zalegają w tkankach tłuszczowych i powoduje usunięcie ich z organizmu.
Ta właściwość może być wykorzystana do usprawniania pracy wątroby, do zmniejszenia jej otłuszczenia.
Dodatkowo oczyszcza z toksyn, spala tłuszcze, przyspiesza metabolizm i odchudza a także usprawnia układ trawienny i wydalniczy specjalny koncentrat, dzięki któremu dodatkowo lepiej pracują nerki i jelita.


Olej lniany, zwłaszcza Golden Linum, który pięknie pachnie, jest smaczny i nie zmienia smaku potraw jest znakomity do śledzi, również tych wigilijnych
Polecam również przepisy dla tych, którzy są na najbardziej popularnej w Polsce diecie Dukana. (warto uwzględnić fakt spalania tłuszczu przez dobry, bogaty w Omegę 3 olej lniany, że mimo dr Dukan nie wskazuje go w swojej diecie - we Francji taki olej jest mało znany).

Wybrane przepisy na potrawy wigilijne:
- ŚLEDZIE WIGILIJNE z olejem lnianym, który nie zmienia ich smaku, a sprawia, że są znakomite. Spróbowałam takie śledzie. Nie ma nic lepszego.
- RYBA W GALARECIE
- przepis na barszcz wigilijny z uszkami
oraz
- SERNIK - również doskonały w diecie Dukana


SMACZNEGO

Warto też zacząć używać skuteczne kosmetyki do odchudzania, które mają w swoim składzie aktywne spalacze tłuszczu

5 komentarze:

KiBA pisze...

MOTTO: Człowiek jak każdy organizm żywy na naszej planecie, TYJE z dwóch powodów GŁÓWNYCH. *

1. PIERWSZY POWÓD:
To spożycie zbyt dużej ilości tłuszczu, który wchłania się szybko w jelicie cienkim i odkłada jako tłuszcz już ludzki. Tyjemy od tłuszczu w tempie ekspresowym.

2. DRUGI POWÓD:
Konsumpcja węglowodanów, ale tylko i WYŁĄCZNIE tych, które po spożyciu produktu zawierającego właśnie węglowodany, podnoszą poziom cukru wysoko, zmuszając trzustkę do wydzielania zbyt dużej ilości INSULINY, co skutkuje utworzeniem trójglicerydów, czyli również tłuszczu, głównie w górnych partiach ciała np. wychudzone osoby, a z fałdami tłuszczu na twarzy.

PUENTA KIERUNKOWA:
CHLEB typu KR-IRL, zawiera dużo węglowodanów, ale NISKICH, tzn. daje energię, a nie powoduje otyłości oraz tworzy uczucie sytości. Zdecydowanie niezbędny w procesie odchudzania. To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!

Lusia pisze...

zgodzę się, że len jest bardzo wartościowy jeśli chodzi o zawartość omega 3, ale uważam też że należy różnicować suplementację (pożywienie) tj. jeśli już chcemy zwiększyć spożycie omega 3 warto jeść wszystko i olej i ryby, a stosując suplementy wybierać różne produkty omega 3, ja tak w każdym razie robię (ostatnio odkryłam i testuję te http://produktyOmega3.pl)

Gab pisze...

@KiBA
A nie jest przypadkiem tak, że jeśli ilość kalorii przyjmowana jest większa niż ilość kalorii wydatkowana to rośnie tkanka tłuszczowa?

Po prostu - jeśli jemy więcej niż zużywamy na wysiłek każdego dnia to d*pa nam rośnie i tyle...

Unknown pisze...

Ja jestem raczej zwolennikiem zdrowego odżywiania się, chociaż jednocześnie uważam, iż przy moim trybie życia nie jest możliwe nie wspomaganie się żadnymi suplementami. Jesli mówimy o kwasie omega3, to stosuję gold omega 3- ten produkt poleciła mi koleżanka, i co dla mnie najważniejsze, nie odczuwam skutków ubocznych.

Jolka pisze...

pilam lej lniany 10 stop. Polecany przez madrych ludzi, i...przytylam. mam grupe krwi B, i on nie jest dla mnie. zaluje,ze nie pomyslalam o tym wczesniej :(

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails

Beatwell - REWOLUCYJNE NATURALNE ODMŁADZANIE I ODCHUDZANIE KOMÓRKOWE

Beatwell - REWOLUCYJNE NATURALNE ODMŁADZANIE I ODCHUDZANIE KOMÓRKOWE
Pierwszy raz w Polsce - NIEZWYKŁE NATURALNE KOSMETYKI ECOMOLECULARNE BEATWELL, przebadane dermatologicznie, bez parabenów, bez związków petrochemicznych, bez składników modyfikowanych genetycznie, nie testowane na zwierzętach, biodegradalne
 
 
 

Jaki olej lniany jest NAJLEPSZY? Jakie musi mieć właściwości?

Jaki zatem olej lniany jest najlepszy?

Najlepszym jest naturalny olej lniany, który spełnia następujące warunki:

1. musi zawierać jak najwięcej kwasów nienasyconych Omega 3 (najlepiej gdy ta ilość jest najbliższa 60%)

2. olej lniany musi być niskooksydacyjny, gdyż dzięki temu Omega 3 w nim zawarta wolno się utlenia i wolno jest tracona. Niska oksydacja(czyli powolne utlenianie się oleju) również powoduje, że olej nie traci swoich walorów smakowych,
Jeśli po otwarciu butelki oleju zacznie on zmieniać smak na gorzki (a z niektórymi dostępnymi na polskim rynku olejami dzieje się tak już po tygodniu od otwarcia butelki) , wtedy możesz być pewien, że następuje utlenianie się oleju i tym samym zmniejsza się ilość samej Omega 3, a w końcowym efekcie pojawią się w nim szkodliwe kwasy trans,

3. musi być tłoczony na zimno, tj. poniżej 40 stopni C, gdyż Omega 3 jest bardzo nietrwała. Temperatura tłoczenia ma również wpływ na ilość kwasów tłuszczowych Omega 3,

4. musi być świeży, dlatego ważne jest aby kupować go najwcześniej od momentu wytłoczenia,

5. musi być z pierwszego tłoczenia (extra virgin), gdyż zawiera najwięcej cennych składników,

6. nie może być oczyszczany, gdyż traci Omega 3, witaminę E, lignany oraz inne cenne składniki,

7. nie może być wzbogacany innymi olejami czy składnikami, gdyż może dojść do zmian jego właściwości,

8. nie może być filtrowany ani odwirowywany, gdyż traci swą moc,

9. nie może być pakowany w przezroczyste butelki, gdyż Omega 3 rozkłada się bardzo szybko i zamienia w kwasy trans,

10. nie może mieć trwałości powyżej 3 miesięcy, z przyczyn jak wyżej

11. nie może być konserwowany, gdyż przestaje być naturalny.

Wszystkie te warunki spełnia

znakomity, bogaty w Omega 3 w ilościach do ok. 60% i wolno tracący kwasy Omega 3

(z uwagi na specjalny proces technologiczny ograniczający dostęp tlenu, w celu zminimalizowania oksydacji/utleniania się i utraty Omegi 3)

NISKOOKSYDACYJNY OLEJ LNIANY OMEGA 3

GOLDEN LINUM,

który dodatkowo charakteryzuje się znakomitym, delikatnym smakiem, pozbawionym goryczy, tak charakterystycznym dla wielu innych olejów lnianych.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ...


POZNAJ NATURALNE KOSMETYKI I ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z NIMI:

Dobroczynne działanie oleju lnianego GOLDEN LINUM możesz wspomagać zewnętrznie używając kosmetyki NATURALNE DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ...

Zastosowanie oleju lnianego i kwasów OMEGA 3 - PODSUMOWANIE 1 część

1. Oczywiście - W KUCHNI.
Znakomity dodatek do potraw. Może być SPOŻYWANY TYLKO NA ZIMNO. Znakomite są śledzie z olejem lnianym Golden Linum, gdyż nie zmienia on smaku śledzi a wręcz odwrotnie wydobywa z nich wspaniały smak. Olej lniany Golden Linum nie jest gorzki jak zdecydowana większość lnianych olejów dostępnych na rynku polskim. Jest bowiem tłoczony w niskiej temperaturze (poniżej 40 stopni C na zimno bez tlenu ze znakomitego, wysokooleinowego polskiego siemienia lnianego. Ten prosty przepis na bardzo smaczne śledzie w oleju, który umieściłam na niniejszym blogu jest rewelacyjny. Polecam szczególnie a zwłaszcza z tym olejem. Będą nie tylko bardzo smaczne ale i zdrowe. Olej lniany Golden Linum zawiera bowiem prawie 60% Omega 3.
Nie wolno na oleju lnienym smażyć, podgrzewać, gotować, gdyż Omega 3 zamienia się w tłuszcze trans, które poza złym wpływem na zdrowie człowieka dodatkowo tuczą.
2. JAKO NAJWIĘKSZE ŹRÓDŁO OMEGA 3
Jest największym źródłem kwasów Omega 3, które wchodzą w skład wszystkich komórek, a dokładniej w skład błon komórkowych. Omega 3 muszą być dostarczane w pożywieniu, gdyż organizm ludzki ich nie wytwarza. Warto wiedzieć, że kwasy tłuszczowe Omega 3 mają wpływ na cały organizm, w efekcie hamują procesy chorobowe na poziomie komórkowym, mają działanie antyoksydacyjne (przeciwrodnikowe), dzięki temu organizm ma siłę do walki z wolnymi rodnikami.
* OLEJ LNIANY A ODCHUDZANIE
U wielu osób, które włączyły Omega 3 do swojej diety odnotowano ponad 20% spadek wagi. A przy odchudzaniu, zwłaszcza na diecie zadbaj nie tylko o twarz czy ciało ale również o biust, tak aby był nadal piekny i jędrny

OLEJ LNIANY A DIETA I EFEKT JOJO. Gdy jesteś na diecie, tracisz najszybciej Omega 3, gdyż są one najszybciej spalane. Zadbaj o dostarczenie Omega 3, wtedy nie utyjesz po skończeniu diety. Uważaj na dietę niskotłuszczową. Stosowanie tej diety (bogata w węglowodany a uboga w tłuszcze) sprzyja tyciu, gdyż sprzyja utrzymywaniu się wysokiego poziomu insuliny (insulina jest hormonem magazynującym tłuszcz).
Olej lniany TO TŁUSZCZ, KTÓRY SPALA TŁUSZCZ, jest też skuteczniejszy w spalaniu tłuszczu niż modne do niedawna GLA, gdyż zwiększają produkcję prostaglandyn - eikosanoidów.
Omega 3 PRZYSPIESZAJĄ METABOLIZM, zwiększają aktywność karnityny, co powoduje zwiększenie spalania tłuszczu w organizmie.
OTYŁOŚĆ I TYCIE MAŁYCH DZIECI - Tłuszcze Omega 3 jedzone we wczesnym okresie życia zapobiegają nadmiernemu rozwojowi komórek tłuszczowych.
OLEJ LNIANY JEST SYCĄCY - zapobiega napadom głodu. 1 łyżka stołowa oleju lnianego to tylko 100 kcal.
* OLEJ LNIANY TO DETOX, znakomity w kuracji odtruwającej. Przyciąga rozpuszczalne w oleju trucizny z organizmu, zwłaszcza zalegających w złogach tłuszczu i wyprowadza je poza organizm.
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A CELLULIT. Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu, poświęć parę minut dziennie na ćwiczenia wspomagające pracę układu limfatycznego (wystarczy, że uruchomisz pompę wydalającą cellulit. Uruchomią ją skurcze mięśni - limfa przepływa wtedy przez mięśnie ud i ramion i podskoki oraz poruszanie ramionami podczas szybkiego marszu. Zadbaj o dostarczenie odpowiednio Omegi 3 i pij dużo wody. Przed ćwiczeniami zastosuj dobry KREM NA ODCHUDZANIE, CELLULIT I ROZSTEPY
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A OTŁUSZCZENIE WĄTROBY, naukowcy z Uniwersytetu w Barcelonie dowodzą, że dieta bogata w Omega 3 jest pomocna w leczeniu otłuszczenia wątroby.
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A POZIOM CHOLESTEROLU I CIŚNIENIA. Omega 3 obniżają poziom trójglicerydów. Wpływają regulująco na zbyt wysoki lub zbyt niski poziom ciśnienia
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A CUKRZYCA (wg New England Journal of Medicine) Omega 3 zawarta w oleju lnianym znacząco redukuje odporność na insulinę u osób z cukrzycą.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ...


Zastosowanie oleju lnianego i kwasów OMEGA 3 - PODSUMOWANIE - część 2

* OLEJ LNIANY A ZAPARCIA I PROBLEMY TRAWIENNE

* OLEJ LNIANY, OMEGA 3 A CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

* OLEJ LNIANY A MAŁE DZIECKO (ROZWÓJ MÓZGU, WPŁYW NA PAMIĘĆ, NAUKĘ, KONCENTRACJĘ, ADHD)

* OLEJ LNIANY A ZDROWIE KOBIET (PSM, MENOPAUZA)

* OLEJ LNIANY A PROSTATA

* OLEJ LNIANY A PROBLEMY SKÓRNE (ŁUSZCZYCA, EGZEMA, PĘKAJĄCE PIĘTY, ŁUPIEŻ, ŁAMLIWE WŁOSY I PAZNOKCIE)

* OLEJ LNIANY A ALERGIE

* OLEJ LNIANY A DEPRESJA, MIGRENY, BRAK MOTYWACJI I BEZSENNOŚĆ

* OLEJ LNIANY A OSTEOPOROZA I CHOROBY REUMATYCZNE

* OLEJ LNIANY A CHOROBY WIEKU STARCZEGO (ALZHEIMER, DEMENCJA)

* OLEJ LNIANY A WZROK

* OLEJ LNIANY A ODMŁODZENIE I DŁUGOWIECZNOŚĆ


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Uwaga! Wszystkie informacje na tej stronie są przedstawione wyłącznie w celach edukacyjnych i nie mogą być stosowane do leczenia na własną rękę bez konsultacji z lekarzem. Nie należy ich wykorzystywać do leczenia, diagnozowania czy zapobiegania chorobom.