Dieta proteinowa. Jak schudnąć radzi dr Pierre Dukan w swojej francuskiej diecie odchudzającej. Czy kolejna dieta cud?

środa, 7 kwietnia 2010

Dieta proteinowa autorstwa francuskiego dr Pierre Dukana od wielu miesięcy króluje wśród diet.
Ostatnio udało mi się odkryć sposób na TRZY największe jej WADY.
A mianowicie na zaparcia i bóle głowy ORAZ PROBLEMY Z NERKAMI.
Ale o tym w kolejnym wpisie . Na razie chciałabym się zatrzymać na samej oryginalnej diecie proteinowej.

Dziś wiele osób chwali się swoimi osiągnięciami dzięki diecie proteinowej. Ja też pozwoliłam sobie ją spróbować. Wcale niestety nie jest łatwa. Przez wiele dni towarzyszył mi ból głowy, rozdrażnienie i fatalne problemy trawienne, a dokładniej zaparcia.
Schudłam ale szybko miałam efekt jojo.

Przy szybkim odchudzaniu zaczyna się problem z jędrnością skóry, a po pewnym czasie robi jej się nadmiar. TAKIE ZBYT DUŻE UBRANKO

Cóż zostają dwa wyjścia:
1. OPERACJA CHIRURGICZNA usuwania nadmiaru skóry albo
2 dbałość o skórę NAPRAWDĘ DOBRYMI I SKUTECZNYMI KOSMETYKAMI już od pierwszego dnia diety. Dotyczy to szczególnie diety Dukana, która powoduje szybkie chudnięcie. Ja miałam z tym problem zawsze gdy szybko chudłam a nie stosowałam niczego, żeby ochronić swoją skórę.

Dziś wiem, że dieta protal (jak ją niektórzy nazywają) należy do diet niskotłuszczowych.
Może być pozornie dobra ale z racji całkowitego ograniczenia tłuszczu, w tym i roślinnego pozbawia organizm cennych składników, takich jak OMEGA 3.
Dotarłam kiedyś przypadkiem do informacji o oleju lnianym i Omega 3.
Zazwyczaj informacje o z pozoru "zwyczajnych" produktach lekceważy się. Ja zrobiłam to również. Uznałam, że olej lniany i opowieści o Omega 3 są przesadzone i nie warte mojej uwagi.
Jakież było moje zaskoczenie gdy dowiedziałam się, że kwasy Omega 3 są niezbędne aby wszystkie komórki organizmu funkcjonowały prawidłowo. Dodatkowo okazało się, że ludzki organizm nie wytwarza Omega 3, że muszą one być dostarczane z zewnątrz. Logiczne jest zatem, że jeśli kwasy Omega 3 nie są wytwarzane w ludzkim organizmie a mają taki wpływ na komórki organizmu to muszą mieć i wpływ na procesy w nim zachodzące, w tym i chorobowe.
Zaczęłam szukać dalej i okazało się, że olej lniany jest obecnie najbogatszym ich źródłem. Kiedyś był nim tran z wątusza, ale ryba ta już wyginęła. Ważny jednak jest sposób tłoczenia takiego oleju, tak aby zawierał on jak najwięcej Omega 3 i żeby kwasy te nie ulegały szybko utlenianiu (olej musi być jak najniżej oksydacyjny) i w efekcie niszczeniu. To wyjaśniam obok jak i w innych wpisach, więc nie będę się powtarzać.
Ale jak to się ma do odchudzania i do diety proteinowej.
Otóż okazało się, że olej lniany może odchudzać. Wydawało mi się to nieprawdopodobne. A jednak. Waga zaczyna spadać m.in. dlatego, że zaczynamy równoważyć swoją dietę, poprawia się perystaltyka jelit, następuje regulacja trawienia i znikają zaparcia. Jedna z największych niedogodności diety proteinowej. Mogę to potwierdzić - zaparcia znikają już na następny dzień. I to bez żadnych środków przeczyszczających. Znika również ból głowy. Dlaczego? Dlatego, że mózg potrzebuje tłuszczu i Omega 3. I to w stopniu większym niż jakikolwiek inny organ.
Okazuje się zatem, że dobry olej lniany jest znakomitym spalaczem tłuszczu i mógłby być znakomicie wykorzystany w diecie Protal do pozbycia się zaparć gdyż poza tym, że spala tłuszcz, zawiera także dużo nierozpuszczalnego błonnika
Tak!
To tłuszcz, który spala tłuszcze (jeśli chcesz wiedzieć więcej odsyłam Cię do innego mojego wpisu na tym blogu, pt "TŁUSZCZ, KTÓRY SPALA TŁUSZCZE" Poznasz tam warunki jakie muszą być spełnione aby tak się działo) ,.
Wraz z mięsem, które jest podstawą w diecie proteinowej Dukana, dostarczamy sobie dużo kwasów Omega 6, których nie ma czym zrównoważyć.
W normalnej polskiej kuchni dominują potrawy dostarczające za dużo kwasów Omega 6 i kwasów trans. Właściwa proporcja Omega 3 do Omega 6 powinna wynosić 1:4 a nawet jak radzą niektórzy dietetycy 1:1. Tymczasem w diecie Polaków wynosi ona 1:20, a w diecie Amerykaów 1:50. Jedyna rada to zrównoważenie nadmiaru Omega 6.
A tymczasem Omega 3 jest niezbędna w całym organizmie, gdyż Omega 3 wchodzi w skład wszystkich komórek. Jej brak powoduje m.in. te uciążliwe bóle głowy tak charakterystyczne dla diet niskotłuszczowych. I te makabryczne zaparcia w tej diecie.

A TUTAJ wybrane PRZEPISY NA POTRAWY WIGILIJNE (znakomite również w diecie Dukana):

- przepisy na ŚLEDZIE WIGILIJNE, i nie tylko na Święta
- przepis na RYBĘ W GALARECIE
- przepis na barszcz wigilijny z uszkami, również do podania na inną okazję niż Święta
a na deser
- przepis na na pyszny SERNIK Dukana

Jedną z ważniejszą wad tej diety jest brak składników odżywczych, powinny być uzupełniane.
Dr Dukan zabrania spożywania owoców i warzyw, zwłaszcza w I fazie. Dlatego tak częste sa potem niedobory substancji odżywczych w organizmie.
Skondensowane składniki odżywcze w prostej do użycia formie to najlepsze rozwiązanie na niedogodności tej diety. Dzięki temu łatwo można:
- wspomóc układ krążenia, a zwłaszcza wzmocnić serce i naczynia krwionośne,
- wzmocnić układ nerwowy (zmniejszyć stres, bezsenność, poprawić pamięć i koncentrację),
- wspomóc trawienie i wydalanie - następuje detox i usuwanie toksyn i nadmiaru wody z organizmu,
- POPRAWIA SIĘ FUNKCJONOWANIE NEREK , tak bardzo obciążonych w tej diecie

- łatwiej TEŻ DOCHODZI DO ZMNIEJSZENIA WAGI
- podnosi się odporność organizmu, następuje wzrost energii, zmniejsza się podatność na infekcje, grypy oraz ryzykiem występowania chorób nowotworowych.
- zmniejsza się cellulit, spowalniają się procesy starzenia, szczególnie dzięki stymulacji kolagenu.
Efekty uzyskuje się już po miesiącu stosowania kuracji. Wystarczy jedna łyżka dziennie kuracji

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails

Beatwell - REWOLUCYJNE NATURALNE ODMŁADZANIE I ODCHUDZANIE KOMÓRKOWE

Beatwell - REWOLUCYJNE NATURALNE ODMŁADZANIE I ODCHUDZANIE KOMÓRKOWE
Pierwszy raz w Polsce - NIEZWYKŁE NATURALNE KOSMETYKI ECOMOLECULARNE BEATWELL, przebadane dermatologicznie, bez parabenów, bez związków petrochemicznych, bez składników modyfikowanych genetycznie, nie testowane na zwierzętach, biodegradalne
 
 
 

Jaki olej lniany jest NAJLEPSZY? Jakie musi mieć właściwości?

Jaki zatem olej lniany jest najlepszy?

Najlepszym jest naturalny olej lniany, który spełnia następujące warunki:

1. musi zawierać jak najwięcej kwasów nienasyconych Omega 3 (najlepiej gdy ta ilość jest najbliższa 60%)

2. olej lniany musi być niskooksydacyjny, gdyż dzięki temu Omega 3 w nim zawarta wolno się utlenia i wolno jest tracona. Niska oksydacja(czyli powolne utlenianie się oleju) również powoduje, że olej nie traci swoich walorów smakowych,
Jeśli po otwarciu butelki oleju zacznie on zmieniać smak na gorzki (a z niektórymi dostępnymi na polskim rynku olejami dzieje się tak już po tygodniu od otwarcia butelki) , wtedy możesz być pewien, że następuje utlenianie się oleju i tym samym zmniejsza się ilość samej Omega 3, a w końcowym efekcie pojawią się w nim szkodliwe kwasy trans,

3. musi być tłoczony na zimno, tj. poniżej 40 stopni C, gdyż Omega 3 jest bardzo nietrwała. Temperatura tłoczenia ma również wpływ na ilość kwasów tłuszczowych Omega 3,

4. musi być świeży, dlatego ważne jest aby kupować go najwcześniej od momentu wytłoczenia,

5. musi być z pierwszego tłoczenia (extra virgin), gdyż zawiera najwięcej cennych składników,

6. nie może być oczyszczany, gdyż traci Omega 3, witaminę E, lignany oraz inne cenne składniki,

7. nie może być wzbogacany innymi olejami czy składnikami, gdyż może dojść do zmian jego właściwości,

8. nie może być filtrowany ani odwirowywany, gdyż traci swą moc,

9. nie może być pakowany w przezroczyste butelki, gdyż Omega 3 rozkłada się bardzo szybko i zamienia w kwasy trans,

10. nie może mieć trwałości powyżej 3 miesięcy, z przyczyn jak wyżej

11. nie może być konserwowany, gdyż przestaje być naturalny.

Wszystkie te warunki spełnia

znakomity, bogaty w Omega 3 w ilościach do ok. 60% i wolno tracący kwasy Omega 3

(z uwagi na specjalny proces technologiczny ograniczający dostęp tlenu, w celu zminimalizowania oksydacji/utleniania się i utraty Omegi 3)

NISKOOKSYDACYJNY OLEJ LNIANY OMEGA 3

GOLDEN LINUM,

który dodatkowo charakteryzuje się znakomitym, delikatnym smakiem, pozbawionym goryczy, tak charakterystycznym dla wielu innych olejów lnianych.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ...


POZNAJ NATURALNE KOSMETYKI I ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z NIMI:

Dobroczynne działanie oleju lnianego GOLDEN LINUM możesz wspomagać zewnętrznie używając kosmetyki NATURALNE DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ...

Zastosowanie oleju lnianego i kwasów OMEGA 3 - PODSUMOWANIE 1 część

1. Oczywiście - W KUCHNI.
Znakomity dodatek do potraw. Może być SPOŻYWANY TYLKO NA ZIMNO. Znakomite są śledzie z olejem lnianym Golden Linum, gdyż nie zmienia on smaku śledzi a wręcz odwrotnie wydobywa z nich wspaniały smak. Olej lniany Golden Linum nie jest gorzki jak zdecydowana większość lnianych olejów dostępnych na rynku polskim. Jest bowiem tłoczony w niskiej temperaturze (poniżej 40 stopni C na zimno bez tlenu ze znakomitego, wysokooleinowego polskiego siemienia lnianego. Ten prosty przepis na bardzo smaczne śledzie w oleju, który umieściłam na niniejszym blogu jest rewelacyjny. Polecam szczególnie a zwłaszcza z tym olejem. Będą nie tylko bardzo smaczne ale i zdrowe. Olej lniany Golden Linum zawiera bowiem prawie 60% Omega 3.
Nie wolno na oleju lnienym smażyć, podgrzewać, gotować, gdyż Omega 3 zamienia się w tłuszcze trans, które poza złym wpływem na zdrowie człowieka dodatkowo tuczą.
2. JAKO NAJWIĘKSZE ŹRÓDŁO OMEGA 3
Jest największym źródłem kwasów Omega 3, które wchodzą w skład wszystkich komórek, a dokładniej w skład błon komórkowych. Omega 3 muszą być dostarczane w pożywieniu, gdyż organizm ludzki ich nie wytwarza. Warto wiedzieć, że kwasy tłuszczowe Omega 3 mają wpływ na cały organizm, w efekcie hamują procesy chorobowe na poziomie komórkowym, mają działanie antyoksydacyjne (przeciwrodnikowe), dzięki temu organizm ma siłę do walki z wolnymi rodnikami.
* OLEJ LNIANY A ODCHUDZANIE
U wielu osób, które włączyły Omega 3 do swojej diety odnotowano ponad 20% spadek wagi. A przy odchudzaniu, zwłaszcza na diecie zadbaj nie tylko o twarz czy ciało ale również o biust, tak aby był nadal piekny i jędrny

OLEJ LNIANY A DIETA I EFEKT JOJO. Gdy jesteś na diecie, tracisz najszybciej Omega 3, gdyż są one najszybciej spalane. Zadbaj o dostarczenie Omega 3, wtedy nie utyjesz po skończeniu diety. Uważaj na dietę niskotłuszczową. Stosowanie tej diety (bogata w węglowodany a uboga w tłuszcze) sprzyja tyciu, gdyż sprzyja utrzymywaniu się wysokiego poziomu insuliny (insulina jest hormonem magazynującym tłuszcz).
Olej lniany TO TŁUSZCZ, KTÓRY SPALA TŁUSZCZ, jest też skuteczniejszy w spalaniu tłuszczu niż modne do niedawna GLA, gdyż zwiększają produkcję prostaglandyn - eikosanoidów.
Omega 3 PRZYSPIESZAJĄ METABOLIZM, zwiększają aktywność karnityny, co powoduje zwiększenie spalania tłuszczu w organizmie.
OTYŁOŚĆ I TYCIE MAŁYCH DZIECI - Tłuszcze Omega 3 jedzone we wczesnym okresie życia zapobiegają nadmiernemu rozwojowi komórek tłuszczowych.
OLEJ LNIANY JEST SYCĄCY - zapobiega napadom głodu. 1 łyżka stołowa oleju lnianego to tylko 100 kcal.
* OLEJ LNIANY TO DETOX, znakomity w kuracji odtruwającej. Przyciąga rozpuszczalne w oleju trucizny z organizmu, zwłaszcza zalegających w złogach tłuszczu i wyprowadza je poza organizm.
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A CELLULIT. Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu, poświęć parę minut dziennie na ćwiczenia wspomagające pracę układu limfatycznego (wystarczy, że uruchomisz pompę wydalającą cellulit. Uruchomią ją skurcze mięśni - limfa przepływa wtedy przez mięśnie ud i ramion i podskoki oraz poruszanie ramionami podczas szybkiego marszu. Zadbaj o dostarczenie odpowiednio Omegi 3 i pij dużo wody. Przed ćwiczeniami zastosuj dobry KREM NA ODCHUDZANIE, CELLULIT I ROZSTEPY
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A OTŁUSZCZENIE WĄTROBY, naukowcy z Uniwersytetu w Barcelonie dowodzą, że dieta bogata w Omega 3 jest pomocna w leczeniu otłuszczenia wątroby.
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A POZIOM CHOLESTEROLU I CIŚNIENIA. Omega 3 obniżają poziom trójglicerydów. Wpływają regulująco na zbyt wysoki lub zbyt niski poziom ciśnienia
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A CUKRZYCA (wg New England Journal of Medicine) Omega 3 zawarta w oleju lnianym znacząco redukuje odporność na insulinę u osób z cukrzycą.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ...


Zastosowanie oleju lnianego i kwasów OMEGA 3 - PODSUMOWANIE - część 2

* OLEJ LNIANY A ZAPARCIA I PROBLEMY TRAWIENNE

* OLEJ LNIANY, OMEGA 3 A CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

* OLEJ LNIANY A MAŁE DZIECKO (ROZWÓJ MÓZGU, WPŁYW NA PAMIĘĆ, NAUKĘ, KONCENTRACJĘ, ADHD)

* OLEJ LNIANY A ZDROWIE KOBIET (PSM, MENOPAUZA)

* OLEJ LNIANY A PROSTATA

* OLEJ LNIANY A PROBLEMY SKÓRNE (ŁUSZCZYCA, EGZEMA, PĘKAJĄCE PIĘTY, ŁUPIEŻ, ŁAMLIWE WŁOSY I PAZNOKCIE)

* OLEJ LNIANY A ALERGIE

* OLEJ LNIANY A DEPRESJA, MIGRENY, BRAK MOTYWACJI I BEZSENNOŚĆ

* OLEJ LNIANY A OSTEOPOROZA I CHOROBY REUMATYCZNE

* OLEJ LNIANY A CHOROBY WIEKU STARCZEGO (ALZHEIMER, DEMENCJA)

* OLEJ LNIANY A WZROK

* OLEJ LNIANY A ODMŁODZENIE I DŁUGOWIECZNOŚĆ


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Uwaga! Wszystkie informacje na tej stronie są przedstawione wyłącznie w celach edukacyjnych i nie mogą być stosowane do leczenia na własną rękę bez konsultacji z lekarzem. Nie należy ich wykorzystywać do leczenia, diagnozowania czy zapobiegania chorobom.