Olej lniany. Właściwości i zastosowanie. Dlaczego nieoczyszczony i olej lniany i tłoczony na zimno poniżej 40 stopni.

poniedziałek, 15 marca 2010Aż trudno uwierzyć patrząc poniżej na tę długa listę problemów zdrowotnych, że może je łączyć jeden składnik, a dokładniej jego brak.
Jak dowodzą liczne badania na całym świecie, których prekursorką była dr Johanna Budwig (nominowana za swe odkrycia aż 7 krotnie do Nagrody Nobla) brak Omegi 3, której najbogatszym źródłem jest nieoczyszczony, świeży, tłoczony w specjalny sposób w temperaturze poniżej 30 stopni C, przy jak najmniejszym dostępie tlenu, wpływa na powstawanie tak wielu problemów zdrowotnych.
Do nich należą m.in.:
- wysokie ciśnienie krwi,
- wysoki poziom cholesterolu,
- miażdżyca,
- choroby serca (zawał, wylew),
- arytmia,
- choroba prostaty,
- cukrzyca i obniżenie poziomu insuliny,
- brak równowagi hormonalnej,
- problemy okresu menopauzy (jak uderzenia gorąca),
- osteoporoza,
- bóle i sztywność stawów,
- reumatoidalne zapalenia stawów,
- artretyzm,
- choroby zwyrodnieniowe,
- stwardnienie rozsiane,
- nowotwory,
- choroby wątroby (otłuszczenie),
- choroby nerek,
- otyłość,
- zaparcia,
- bóle brzucha, jelit,
- problemy trawienne,
- problemy z przemianą materii,
- ciągłe infekcje candida,
- anemia,
- częste infekcje gardła,
- toczeń,
- rak piersi i okrężnicy,
- egzemy,
- łuszczyca,
- suchość skóry,
- pękanie skóry na piętach, łokciach,
- wolne gojenie się ran,
- problemy dermatologiczne,
- problemy z włosami, paznokciami i skórą,
- łysienie,
- łupież,
- nadmiar woskowiny w uszach,
- problemy ze wzrokiem,
- suchość oczu,
- problemy z pamięcią i koncentracją,
- niektóre choroby psychiczne,
- przedwczesne starzenie,
- choroby wieku starczego,
- zmęczenie,
- brak motywacji i energii,
- złe samopoczucie, nerwice, depresje,
- ADHD,
- alergie,
- astma,
- problemy układu immunologicznego,
- obniżenie odporności.
Większość chorób cywilizacyjnych od depresji po choroby serca a nawet raka, łączy m.in. brak w organizmie pewnych składników, które wchodzą w skład wszystkich komórek organizmu ludzkiego.

Tych składników, jak nienasycone kwasy Omega 3 organizm ludzki nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie, a są one niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania, gdyż wchodzą w skład wszystkich komórek, a dokładniej błon komórkowych, czyniąc je bardziej elastycznymi.
Warto wiedzieć, że ludzki mózg w 60% składa się z tłuszczów, dlatego tłuszcze nienasycone Omega 3 powinny być dostarczane w takich ilościach aby równoważyć nadmiar kwasów Omega 6 jak i innych tłuszczów.
W diecie współczesnych Europejczyków i Amerykanów proporcja Omega 3 do Omega 6, która powinna wynosić 1:4 a najlepiej 1:1, wynosi o zgrozo nawet 1: 50 !
Organizm ludzki nie jest w stanie przerobić zalewu szkodliwych tłuszczów, zwłaszcza tych uwodornionych tłuszczów trans

Dlatego też ich brak musi być uzupełniany, i to w taki sposób, aby były jak najłatwiej przyswajalne przez organizm.

DR JOHANA BUDWIG ODKRYŁA, ŻE NAJŁATWIEJ PRZYSWAJALNA OMEGA 3 JEST...
TAK ! JEST W OLEJU LNIANYM, ALE MUSI BYĆ ON SPECJALNIE WYTWARZANY.

1 komentarze:

KiBA pisze...

SKÓRA TWARZY; gładka, bez ZMARSZCZEK i złogów TŁUSZCZU, tak !!
33. TEMAT.
MOTTO: ODTŁUSZCZENIE skóry TWARZY, to warunek, żeby była GŁADKA, to fakt.

ABY KAŻDA Z KOBIET, MIAŁA GŁADKĄ SKÓRĘ TWARZY:
To zwyczajnie pod nią tj. skórą tejże naszej twarzy, nie powinno być żadnego tłuszczu. Jak tego dokonać ? Po prostu NIE należy spożywać w swoim dziennym menu tzw. WYSOKICH węglowodanów, po spożyciu których, nasza trzustka wydziela odpowiednio dużo insuliny, a nadmiar tych wysokich węglowodanów, ODKŁADA jako trójglicerydy w tkance tłuszczowej, czyli jako tłuszcz. Gdy spożywamy zbyt dużo tłuszczu, mówię tylko o tłuszczu nie o węglowodanach, to wchłania się on tj. tłuszcz w jelicie cienkim każdego z nas i jest przez organizm odkładany blisko naszego laboratorium czyli wątroby np. okolice pępka, pośladki, uda.

Z KOLEI TŁUSZCZ, BĘDĄCY WYNIKIEM PRZEKSZTŁCENIA SIĘ NADMIARU:
WYSOKICH węglowodanów; w trójglicerydy tj. w tłuszcze, jest wynikiem tego bardziej dla organizmu skomplikowanego procesu i jako trudniejszy do odzysku glukozy, w następstwie również procesu trudniejszego, jest traktowany przez organizm jako materiał energetyczny zapasowy i zapomniany. Te właśnie tłuszcze z WYSOKICH węglowodanów, tj. od 26,01% wzrostu, odkładają się w górnych partiach ciała, również na twarzy. Patrz młode osoby przerażająco chude typ anorektyczki, a z fałdami tłuszczu na twarzy.

DBAJĄC O GŁADKOŚĆ NASZEJ SKÓRY TWARZY:
Przy oczywiście biologicznie prawidłowym odżywieniu, powinnyśmy spożywać mało tłuszczu i tzw. NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu; a WYSOKIE węglowodany, wykluczamy z naszej diety. Jest to łatwe i skuteczne, zwyczajnie działa.

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails

Beatwell - REWOLUCYJNE NATURALNE ODMŁADZANIE I ODCHUDZANIE KOMÓRKOWE

Beatwell - REWOLUCYJNE NATURALNE ODMŁADZANIE I ODCHUDZANIE KOMÓRKOWE
Pierwszy raz w Polsce - NIEZWYKŁE NATURALNE KOSMETYKI ECOMOLECULARNE BEATWELL, przebadane dermatologicznie, bez parabenów, bez związków petrochemicznych, bez składników modyfikowanych genetycznie, nie testowane na zwierzętach, biodegradalne
 
 
 

Jaki olej lniany jest NAJLEPSZY? Jakie musi mieć właściwości?

Jaki zatem olej lniany jest najlepszy?

Najlepszym jest naturalny olej lniany, który spełnia następujące warunki:

1. musi zawierać jak najwięcej kwasów nienasyconych Omega 3 (najlepiej gdy ta ilość jest najbliższa 60%)

2. olej lniany musi być niskooksydacyjny, gdyż dzięki temu Omega 3 w nim zawarta wolno się utlenia i wolno jest tracona. Niska oksydacja(czyli powolne utlenianie się oleju) również powoduje, że olej nie traci swoich walorów smakowych,
Jeśli po otwarciu butelki oleju zacznie on zmieniać smak na gorzki (a z niektórymi dostępnymi na polskim rynku olejami dzieje się tak już po tygodniu od otwarcia butelki) , wtedy możesz być pewien, że następuje utlenianie się oleju i tym samym zmniejsza się ilość samej Omega 3, a w końcowym efekcie pojawią się w nim szkodliwe kwasy trans,

3. musi być tłoczony na zimno, tj. poniżej 40 stopni C, gdyż Omega 3 jest bardzo nietrwała. Temperatura tłoczenia ma również wpływ na ilość kwasów tłuszczowych Omega 3,

4. musi być świeży, dlatego ważne jest aby kupować go najwcześniej od momentu wytłoczenia,

5. musi być z pierwszego tłoczenia (extra virgin), gdyż zawiera najwięcej cennych składników,

6. nie może być oczyszczany, gdyż traci Omega 3, witaminę E, lignany oraz inne cenne składniki,

7. nie może być wzbogacany innymi olejami czy składnikami, gdyż może dojść do zmian jego właściwości,

8. nie może być filtrowany ani odwirowywany, gdyż traci swą moc,

9. nie może być pakowany w przezroczyste butelki, gdyż Omega 3 rozkłada się bardzo szybko i zamienia w kwasy trans,

10. nie może mieć trwałości powyżej 3 miesięcy, z przyczyn jak wyżej

11. nie może być konserwowany, gdyż przestaje być naturalny.

Wszystkie te warunki spełnia

znakomity, bogaty w Omega 3 w ilościach do ok. 60% i wolno tracący kwasy Omega 3

(z uwagi na specjalny proces technologiczny ograniczający dostęp tlenu, w celu zminimalizowania oksydacji/utleniania się i utraty Omegi 3)

NISKOOKSYDACYJNY OLEJ LNIANY OMEGA 3

GOLDEN LINUM,

który dodatkowo charakteryzuje się znakomitym, delikatnym smakiem, pozbawionym goryczy, tak charakterystycznym dla wielu innych olejów lnianych.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ...


POZNAJ NATURALNE KOSMETYKI I ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z NIMI:

Dobroczynne działanie oleju lnianego GOLDEN LINUM możesz wspomagać zewnętrznie używając kosmetyki NATURALNE DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ...

Zastosowanie oleju lnianego i kwasów OMEGA 3 - PODSUMOWANIE 1 część

1. Oczywiście - W KUCHNI.
Znakomity dodatek do potraw. Może być SPOŻYWANY TYLKO NA ZIMNO. Znakomite są śledzie z olejem lnianym Golden Linum, gdyż nie zmienia on smaku śledzi a wręcz odwrotnie wydobywa z nich wspaniały smak. Olej lniany Golden Linum nie jest gorzki jak zdecydowana większość lnianych olejów dostępnych na rynku polskim. Jest bowiem tłoczony w niskiej temperaturze (poniżej 40 stopni C na zimno bez tlenu ze znakomitego, wysokooleinowego polskiego siemienia lnianego. Ten prosty przepis na bardzo smaczne śledzie w oleju, który umieściłam na niniejszym blogu jest rewelacyjny. Polecam szczególnie a zwłaszcza z tym olejem. Będą nie tylko bardzo smaczne ale i zdrowe. Olej lniany Golden Linum zawiera bowiem prawie 60% Omega 3.
Nie wolno na oleju lnienym smażyć, podgrzewać, gotować, gdyż Omega 3 zamienia się w tłuszcze trans, które poza złym wpływem na zdrowie człowieka dodatkowo tuczą.
2. JAKO NAJWIĘKSZE ŹRÓDŁO OMEGA 3
Jest największym źródłem kwasów Omega 3, które wchodzą w skład wszystkich komórek, a dokładniej w skład błon komórkowych. Omega 3 muszą być dostarczane w pożywieniu, gdyż organizm ludzki ich nie wytwarza. Warto wiedzieć, że kwasy tłuszczowe Omega 3 mają wpływ na cały organizm, w efekcie hamują procesy chorobowe na poziomie komórkowym, mają działanie antyoksydacyjne (przeciwrodnikowe), dzięki temu organizm ma siłę do walki z wolnymi rodnikami.
* OLEJ LNIANY A ODCHUDZANIE
U wielu osób, które włączyły Omega 3 do swojej diety odnotowano ponad 20% spadek wagi. A przy odchudzaniu, zwłaszcza na diecie zadbaj nie tylko o twarz czy ciało ale również o biust, tak aby był nadal piekny i jędrny

OLEJ LNIANY A DIETA I EFEKT JOJO. Gdy jesteś na diecie, tracisz najszybciej Omega 3, gdyż są one najszybciej spalane. Zadbaj o dostarczenie Omega 3, wtedy nie utyjesz po skończeniu diety. Uważaj na dietę niskotłuszczową. Stosowanie tej diety (bogata w węglowodany a uboga w tłuszcze) sprzyja tyciu, gdyż sprzyja utrzymywaniu się wysokiego poziomu insuliny (insulina jest hormonem magazynującym tłuszcz).
Olej lniany TO TŁUSZCZ, KTÓRY SPALA TŁUSZCZ, jest też skuteczniejszy w spalaniu tłuszczu niż modne do niedawna GLA, gdyż zwiększają produkcję prostaglandyn - eikosanoidów.
Omega 3 PRZYSPIESZAJĄ METABOLIZM, zwiększają aktywność karnityny, co powoduje zwiększenie spalania tłuszczu w organizmie.
OTYŁOŚĆ I TYCIE MAŁYCH DZIECI - Tłuszcze Omega 3 jedzone we wczesnym okresie życia zapobiegają nadmiernemu rozwojowi komórek tłuszczowych.
OLEJ LNIANY JEST SYCĄCY - zapobiega napadom głodu. 1 łyżka stołowa oleju lnianego to tylko 100 kcal.
* OLEJ LNIANY TO DETOX, znakomity w kuracji odtruwającej. Przyciąga rozpuszczalne w oleju trucizny z organizmu, zwłaszcza zalegających w złogach tłuszczu i wyprowadza je poza organizm.
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A CELLULIT. Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu, poświęć parę minut dziennie na ćwiczenia wspomagające pracę układu limfatycznego (wystarczy, że uruchomisz pompę wydalającą cellulit. Uruchomią ją skurcze mięśni - limfa przepływa wtedy przez mięśnie ud i ramion i podskoki oraz poruszanie ramionami podczas szybkiego marszu. Zadbaj o dostarczenie odpowiednio Omegi 3 i pij dużo wody. Przed ćwiczeniami zastosuj dobry KREM NA ODCHUDZANIE, CELLULIT I ROZSTEPY
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A OTŁUSZCZENIE WĄTROBY, naukowcy z Uniwersytetu w Barcelonie dowodzą, że dieta bogata w Omega 3 jest pomocna w leczeniu otłuszczenia wątroby.
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A POZIOM CHOLESTEROLU I CIŚNIENIA. Omega 3 obniżają poziom trójglicerydów. Wpływają regulująco na zbyt wysoki lub zbyt niski poziom ciśnienia
* OLEJ LNIANY I OMEGA 3 A CUKRZYCA (wg New England Journal of Medicine) Omega 3 zawarta w oleju lnianym znacząco redukuje odporność na insulinę u osób z cukrzycą.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ...


Zastosowanie oleju lnianego i kwasów OMEGA 3 - PODSUMOWANIE - część 2

* OLEJ LNIANY A ZAPARCIA I PROBLEMY TRAWIENNE

* OLEJ LNIANY, OMEGA 3 A CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

* OLEJ LNIANY A MAŁE DZIECKO (ROZWÓJ MÓZGU, WPŁYW NA PAMIĘĆ, NAUKĘ, KONCENTRACJĘ, ADHD)

* OLEJ LNIANY A ZDROWIE KOBIET (PSM, MENOPAUZA)

* OLEJ LNIANY A PROSTATA

* OLEJ LNIANY A PROBLEMY SKÓRNE (ŁUSZCZYCA, EGZEMA, PĘKAJĄCE PIĘTY, ŁUPIEŻ, ŁAMLIWE WŁOSY I PAZNOKCIE)

* OLEJ LNIANY A ALERGIE

* OLEJ LNIANY A DEPRESJA, MIGRENY, BRAK MOTYWACJI I BEZSENNOŚĆ

* OLEJ LNIANY A OSTEOPOROZA I CHOROBY REUMATYCZNE

* OLEJ LNIANY A CHOROBY WIEKU STARCZEGO (ALZHEIMER, DEMENCJA)

* OLEJ LNIANY A WZROK

* OLEJ LNIANY A ODMŁODZENIE I DŁUGOWIECZNOŚĆ


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Uwaga! Wszystkie informacje na tej stronie są przedstawione wyłącznie w celach edukacyjnych i nie mogą być stosowane do leczenia na własną rękę bez konsultacji z lekarzem. Nie należy ich wykorzystywać do leczenia, diagnozowania czy zapobiegania chorobom.